×

Ziołowe Siedlisko

Vedic Art

Malowanie intuicyjne Vedic Art.

Najbliższe warsztaty 2023 w Kątach Bystrzyckich 

Ziemia Kłodzka

 

Możliwe, że nigdy nie malowałeś. Nie musisz umieć, zdolności malarskie ani wiedza z tego zakresu nie są potrzebne. Celem kursu jest proces, doświadczenie 17 zasad sztuki wedyjskiej. Używamy farb jako środka wyrazu.
Warsztaty są dla tych, którzy chcą spotkać się ze swoją kreatywnością i rozwinąć ją, chcą świadomie korzystać z intuicji i poczuć jedność ze Źródłem, z którego wszyscy pochodzimy.

Vedic Art poprzez tworzenie i samopoznanie odkrywa bezgraniczne możliwości człowieka. To sztuka przebudzenia i spotkanie z sobą, dotarcie do własnego wnętrza. Jest to proces przemiany. Przez cały warsztat uczestnik poznaje stopniowo obszary własnych odczuć i świat wyobraźni. Na kursie nie uczymy technik malarskich ani zasad kompozycji. Malujemy obraz do każdego tematu i przelewamy na płótno to co w duszy gra, na swój indywidualny sposób. Środki wyrazu to pędzel, farby, szpachelki, liście, kora, tkanina, kredki, pastele. Powstaje 11 obrazów. Warsztaty stanowią całość i nie są terapią a procesem bycia co raz bliżej siebie prawdziwego. Można je podzielić na 3 weekendy lub odbyć w jednym czasie (5 dni).

W trakcie malowania uświadomisz sobie, że kiedy  znikają bariery tkwiące w umyśle i kontrolowanie życia czujesz się wolny i na prawdę twórczy. Otworzysz serce kiedy weźmiesz do ręki pędzel i zaczniesz bawić się kształtem, kolorem. Doświadczysz łatwości podejmowania właściwych decyzji i spontaniczności.

Vedic Art  współgra z prawami przyrody i Wszechświata.

W czasie warsztatów nie oceniamy powstałych obrazów, nie ma więc lepszych i gorszych. Kiedy nie porównujesz masz znacznie więcej wiary w siebie a to dodaje Ci odwagi aby tworzyć śmielej i więcej w niekonwencjonalny sposób. Zaczniesz poznawać własne piękno i możliwości a poprowadzą Cię Zasady Wedyjskie. Nie musisz też malować, ważne aby być i czuć.

DLA KOGO – ILE OSÓB

Preferowany jest udział dorosłych i bardzo dorosłych, także emerytów ale i dzieci, które nie zakłócają skupienia innych uczestników.
Ilość uczestników od 3 do 10 osób (jeśli możliwości sali są większe do 15)

GDZIE?

Zajęcia na miejscu w Kątach Bystrzyckich lub w zaproponowanym innym miejscu. Warsztaty zimowe są głównie w pomieszczeniu – latem plenery. Potrzebna jest baza: herbata, kawa, czajnik do wody, wc, umywalka do płukania pędzli i drugie pomieszczenie na teorię warsztatową (latem może to być na powietrzu) no i zakwaterowanie uczestników.

Kiedy

Zgłoszenie z wyprzedzeniem co najmniej 7 dni. Propozycja terminu może przyjść z zewnątrz lub zaproponowana przez nas.

Uwaga!

Na warsztaty przyniesiesz do własnego użytku: 
podstawowy zestaw farb (najlepiej akrylowe, tempery, plakatowe), ok. 50 kartek A4 białych, ołówki średniej twardości B lub HB, 3 – 5 pędzli różnej grubości, płótno lub blejtramy różnych rozmiarów (namalujesz 11 obrazów).
Jeśli wolisz mogę zakupić wszystkie potrzebne do pracy materiały (koszt ok. 120,-zł) – wówczas zgłoś taką potrzebę do 10 dni przed warsztatami. Pozostałe materiały i sprzęt będą dostępne na miejscu. Kawa, herbata i drobna przekąska również.   

Zapraszam do wspólnego malowania również osoby po II stopniu Vedic Art. Opłata za jeden dzień 60,-zł (materiały własne)
Dla uczestników zaczynających I lub II stopień cena obowiązująca w Polsce 700-1200zł.

☰ menu